Edebiyat Kitapları

Zamanın Getirdiği Perspektifler & Dünya Edebiyatı ve Edebiyatçıları kitabını indir [PDF ve ePUB]

Zamanın Getirdiği Perspektifler & Dünya Edebiyatı ve Edebiyatçıları

Zamanın Getirdiği Perspektifler & Dünya Edebiyatı ve Edebiyatçıları yayını türkçedir. Zamanın Getirdiği Perspektifler & Dünya Edebiyatı ve Edebiyatçıları kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Haldun Taner’in düzyazı kitapları serisi yeni derlemelerle sürüyor. Tuncay Birkan’ın derleyip hazırladığı Zamanın Getirdiği Perspektifler yazarın dünya edebiyatının seçkin yazarları ve yapıtları üstüne gazete ve dergilerde çıkmış yazılarından oluşuyor. Edebiyatımızın büyük ustası, klasiklerden modernlere uzanan geniş yelpazede dünya edebiyatına evrensel ölçekte bakışlar getiriyor. Shakespeare’den Céline’e, Flaubert’den Kafka ve Faulkner’a pek çok yazarı; Vişne Bahçesi’nden Güneş de Doğar’a Türkçeye çevrilmiş onlarca kitabı yorumluyor. Öte yandan, günlük ve biyografi yazmak, klasikler, yazarın sorumluluğu, intihar, öykü, eleştiri, çeviri sorunları gibi konular üstüne özgün değerlendirmelerde bulunuyor.
 
“Okumak, insanı megalomanlıktan, narsisizmden, kendi fikirlerine hayranlıktan kurtarır. Alçakgönüllü olmaya, dengeli olmaya, ölçülü olmaya götürür. Megalomaniye yakalanmaya en yatkın kişiler içinde sanatçılarla politikacılar sanırım en başta gelir. Bu virüse karşı en dayanıklılar, en bağışık olanlar ise bilim adamlarıdırlar. Bilim adamları bütün edindikleri bilgiyi başka kitaplara, başkalarının bu alandaki çalışmalarına ve tüm insanlığın bu alandaki birikimine borçlu olduklarını bilirler.”
 
Haldun Taner

indir

Zamanın Getirdiği Perspektifler & Dünya Edebiyatı ve Edebiyatçıları kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Edebiyat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Zamanın Getirdiği Perspektifler & Dünya Edebiyatı ve Edebiyatçıları kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak