Sosyoloji Kitapları

Ziyaret Fenomeni Çerçevesinde Dua ve Sosyal Sorunlar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Ziyaret Fenomeni Çerçevesinde Dua ve Sosyal Sorunlar yayını türkçedir. Ziyaret Fenomeni Çerçevesinde Dua ve Sosyal Sorunlar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Hemen hemen bütün dinlerde evrensel olarak var olan unsurlardan birisi de duadır. Aslında dua, Allah ile insanlar arasındaki çok özel ve biricik bir ilişki tarzıdır. Hangi dine inanırsa inansın, insanlar günahlarından tevbe etmek, sıkıntılarını hafi fl etmek ve gerçekleşmesini istedikleri dünyevî ve uhrevî tüm dilekleri için Tanrı’ya dua ederler. Bir anlamda dua, seslendirilen hayalleri de ifade etmektedir. Şüphesiz dua, günahlardan arınmak, tevbe etmek gibi nedenlerle yapılmakla birlikte, insanların dünyevî isteklerini de içermektedir. Bu durumda bazı duaların yaşanan sosyal hayata, sorunlara, ümit ve beklentilere yönelik olması gayet tabidir.

Bu şekilde Allah ile özel bir ilişkiye tekabül eden duanın, genel olarak her zaman ve mekanda yapılabilmesi mümkündür. Namazların ardından,sıkıntılı zamanlarda, evde, dışarı olduğu gibi bazı özel gün ve gecelerde, tarihi mekanlarda, türbelerde ve camilerde de dua yapılmaktadır. Beş vakit namazların ardından dua etmek, bir uygulama olarak devam etmektedir. Yine yağmur duası da toplu olarak belli zamanlarda uygulanan dualardandır. Bunların dışında gerek Türkiye’de gerekse Türkiye dışındaki bir çok ülkede gözlemlenebilen türbe, yatır vb. gibi özel mekanlarda yapılan dualar, en çok dikkati çekenlerdendir.

Bu çalışmanın temel problemini Mevlâna Müzesi’ni ziyaret eden Türklerin, bu mekana hangi amaçla geldikleri, özelde yaptıkları dualar ile bu dualarda dile getirilen sorunların içeriği oluşturmaktadır. Bir başka deyişle, Mevlâna Müzesi’ni ziyaret edenlerin dualarının içeriğinin ne kadarını sosyal sorunların oluşturduğu konusu üzerine yoğunlaşılacaktır.

indir

Ziyaret Fenomeni Çerçevesinde Dua ve Sosyal Sorunlar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Ziyaret Fenomeni Çerçevesinde Dua ve Sosyal Sorunlar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak