Şehir Kitapları

Doğu Karadeniz Halklarının Tarih ve Kültürleri (Trabzon'dan Abhazya'ya) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Doğu Karadeniz Halklarının Tarih ve Kültürleri (Trabzon'dan Abhazya'ya)

Doğu Karadeniz Halklarının Tarih ve Kültürleri (Trabzon'dan Abhazya'ya) yayını türkçedir. Doğu Karadeniz Halklarının Tarih ve Kültürleri (Trabzon'dan Abhazya'ya) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Elimizdeki kitap, Doğu Karadeniz ve Kafkas halklarının bir bölümünün tarih ve kültürleri konusunu içermektedir; araştırmacı, yazar Hayri Hayrioğlu, bu çalışmayı dokuz Gürcü Bilimadamının, çeşitli kitaplarından derleyerek Türkçeye çevirmiştir. Emekçi halkların tarih ve kültürlerini içeren çalışmalar, resmi tarih ve ideolojilerin keyfi ve saptırıcı yönelişleriyle bir türlü bilimsel-nesnel yöntemlerle yazılmadı. Geçmiş tarihlerdeki istila ve savaşların getirdiği kıyımlar bir yana, Çarlık Rusyası, Osmanlı ve emperyalist devletlerin kuşatma ve sömürgeci anlayışları, bölge halklarının asimilasyon, göç tarih ve kültürlerinin yağmalanmasını getirmiştir. SSCB deneyimi de, kimi başarılarına rağmen, emekçi halkların sorunlarına çözüm getirmemiştir.

indir

Doğu Karadeniz Halklarının Tarih ve Kültürleri (Trabzon'dan Abhazya'ya) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Şehir Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Doğu Karadeniz Halklarının Tarih ve Kültürleri (Trabzon'dan Abhazya'ya) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak