Sosyoloji Kitapları

Boşanma Üzerine Çok Yönlü Bir Bakış & Tarihsel, Kültürel ve Psiko-Sosyal Boyutlar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Boşanma Üzerine Çok Yönlü Bir Bakış & Tarihsel, Kültürel ve Psiko-Sosyal Boyutlar

Boşanma Üzerine Çok Yönlü Bir Bakış & Tarihsel, Kültürel ve Psiko-Sosyal Boyutlar yayını türkçedir. Boşanma Üzerine Çok Yönlü Bir Bakış & Tarihsel, Kültürel ve Psiko-Sosyal Boyutlar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Nikah ve düğün törenleriyle başlayan, karşılıklı sözler verilen, hayallerle süslenen, davullar zurnalar eşliğinde coşkuyla kutlanan ve çocukların doğumuyla taçlanan evlilikler zaman zaman yaşamın zorluklarına karşı direnç gösteremeyerek beklenmeyen bir yöne sürüklenebilir. Boşanma, evlilikler çıkmaza girdiğinde ailenin karşılaştığı son durak olabilir. Boşanma, “mevcut” aile düzenini değiştirerek aile üyeleri için yeni başlangıcın kapısını aralayan bir süreçtir. Ancak bu sürecin acı gerçekleri, sadece aile bireylerini değil, aynı zamanda sosyo-kültürel ve ekonomik yapıyı sarsarak boşanmayı toplumsal dokuyu etkileyen bir “sosyal problem” haline getirmiştir.

Bu kitap, boşanma olgusuna disiplinlerarası bir yaklaşımla konuyu dilin evriminden ekonomik bağlama, psikolojik etkilerden zorluklarla mücadele stratejilerine kadar uzanan geniş bir perspektifte ele almaktadır. Bu eser, boşanma konusuna ilgi duyan herkes için zengin bir kaynak sunmaktadır.

indir

Boşanma Üzerine Çok Yönlü Bir Bakış & Tarihsel, Kültürel ve Psiko-Sosyal Boyutlar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Boşanma Üzerine Çok Yönlü Bir Bakış & Tarihsel, Kültürel ve Psiko-Sosyal Boyutlar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak