Tarih Kitapları

Erkan-ı Abdal Musa Sultan kitabını indir [PDF ve ePUB]

Erkan-ı Abdal Musa Sultan

Erkan-ı Abdal Musa Sultan yayını türkçedir. Erkan-ı Abdal Musa Sultan kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Yıllardır her cemevinde gördüğüm, senede en az bir defa yapılan “Abdal Musa Birlik Cemi”nin neden bu kadar yaygın oluşu aklıma hep takılıyordu. Neden o kadar yol büyüğü varken, sadece Abdal Musa adına özel cem yapılıyor? Geçmişten günümüze Abdal Musa’yı bu kadar önemli kılan sebepler nelerdir? Bu soruların cevabını, kitabın içeriğiyle açıkladığımı düşünüyorum.
İnsanlık tarihinin gelişmesini sağlayan, kıtalar arası kavşak noktası diyebileceğimiz yerlerden biri de Anadolu’dur. Son tek tanrılı din olan İslamiyet’in gelmesiyle Anadolu’nun önemi ve değeri daha belirginleşmiştir. İslamiyet‘le birlikte Anadolu coğrafyasına yapılan göçlerle toplumda büyük değişiklikler oldu. Toplum hayatındaki yeni oluşumların en önemlisi Alevi-Bektaşi inanç şekli olmuştur. İslamiyet’le birlikte Peygamber yaşam şekliyle İnsan-ı Kâmil’in örneği olmuştur. Peygamber’den sonra bu öğretiyi devam ettiren Hazreti Ali’ye, sonrasında Ehl-i Beyt’e ve onları takip eden Erenlerle de Anadolu’ya ulaşmıştır. Anadolu’da ise Serçeşme yani Hacı Bektaş-ı Veli’ye, sonrasında Kadıncık Ana vasıtasıyla Abdal Musa’ya ulaşmıştır. Edep, erkân üzerine kurulan bu inanç yapısı Abdal Musa Sultan’dan, yetiştirdiği halefleriyle kıtalar arası yayılmıştır. Kaygusuz Abdal ile Afrika kıtasına ve Seyyid Ali Sultan vasıtasıyla da Avrupa kıtasına ulaşmıştır. Elinizde tutuğunuz bu eser Abdal Musa’nın, Peygamber’den günümüze kadar edep ile yaşamanın kurallarını insanlara aktardığı kitaptır.

indir

Erkan-ı Abdal Musa Sultan kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Erkan-ı Abdal Musa Sultan kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak