Felsefe ve Düşünce Kitapları

Ezoterik Açıdan Türk Şamanizmi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Ezoterik Açıdan Türk Şamanizmi

Ezoterik Açıdan Türk Şamanizmi yayını türkçedir. Ezoterik Açıdan Türk Şamanizmi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Mircea Eliade’ya göre şaman; ruhunu bedeninden ayırarak göğe yükselen ve yeraltına inme cesaretini gösterebilen, esrime tekniğinin baş ustasıdır. Gökyüzündeki varlıklar ile iletişim kuran şamana “Ak Şaman”, Yeraltındaki ruhlar, cinler ve özellikle Erlik Hanın karşısına çıkmaya cesaret gösterebilen Şamana “Kara Şaman” adı verilir. Şamanlar seçilmiş kişilerdir ve topluluğun diğer üyelerinin ulaşamadığı kutsal alana erişebilirler.
 
Şamanizm kendi içinde mistik ve manevi bir dünyayı barındırır. Şamanlar sihirli uçuş yapabilen, ruhlar, gökyüzü ve yeraltı varlıkları hakkında bilgi veren ve mitolojilerin oluşumunu sağlayan kişilerdir. İnsan ve Tanrı arasındaki iletişimi sağlayan da onlardır.
 
Altay Türkleri evrendeki her şeyin kendisine benzediğine inanır. Canlı cansız ayırımı yapmaz. Ağaçlar, güneş, ay, yıldızlar hepsinin bir hayatı vardır. Doğadaki her şeyin yaşadığına ve doğup öldüğüne inanır. Dolayısıyla şamanların “Töz” adını verdiği bu öz, canlı cansız tüm varlıkların yaşaması için gerekli bir kavramdır. Şamanizm’de ruhun varlığına inanıldığı anlaşılmaktadır. Dağların ruhu, ormanın ruhu, suların ruhu, ateşin ruhu, yerin-toprağın ruhu, insanların hayatında önemli bir yer tutar. Onların hoşnut edilmesi için saçılar yapılır, kurbanlar kesilir. Evrenin bir “Birliği” vardır. Şaman transa geçtiğinde doğanın ve tüm evrenin dilini anladığını söyler.
Sayın Eray Emin Aydemir’in kitabında tüm bu ezoterik ve gizemli bilgileri büyük bir keyifle okuyacaksınız. Şamanın kozmik yolculuğu ile başlayıp günümüz gençliğinin bu özel insanlara nasıl baktığına kadar birçok farklı perspektifi de göreceksiniz.
Yazar’a yayın hayatında başarılar diliyorum.
Nuray Bilgili

indir

Ezoterik Açıdan Türk Şamanizmi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Ezoterik Açıdan Türk Şamanizmi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak