Ekonomi Kitapları

Güdül Üzümü kitabını indir [PDF ve ePUB]

Güdül Üzümü yayını türkçedir. Güdül Üzümü kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Güdül’de yetişen üzüm cinsleri yüzlerce hatta binlerce yıl içinde doğal ve belki de planlı seleksiyonla (seçkiyle), çok şiddetli kış soğuklarını, yaz kuraklıklarını, önceki iklim değişikliklerini aşarak bugüne gelebilmişlerdir. Bu üzüm çeşitleri genlerinde zorlu bir deneyimin mirasını barındırıyor. 
 
Güdül’de yaşamış her nesil yeni bir üzüm cinsi geliştirmedi ya da geliştiğine, dışarıdan getirildiğine tanık olmadı, ancak hepsi miras aldığı çeşitlerin zenginliğini korudu ve devam ettirdi. Bunun nedeni her üzüm cinsinin farklı bir ihtiyacı, üretim, tüketim, değiş tokuş aşmasında daha iyi karşılamasıydı. Ancak çeşitli cinste üzüm yetiştirmek sadece besin üretmek, tüketmek, satmak değildir. Çeşitlilik bir düzene, yaşam biçimine işaret etmektedir, kısmen gündelik hayatı yansıtmakta, kısmen yörenin tarihini belgelemektedir, böylelikle günümüz Güdül kimliğinin de bir parçasını oluşturmaktadır. 

indir

Güdül Üzümü kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Ekonomi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Güdül Üzümü kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak