Hayata Notlar & Düşünce ve Felsefe Yazıları kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Hayata Notlar & Düşünce ve Felsefe Yazıları yayını türkçedir. Hayata Notlar & Düşünce ve Felsefe Yazıları kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“İnsan, bir akıl varlığına sahip olması nedeniyle, dünyayı ve dünyada olup bitenleri anlayıp, açıklamaya yönelir. Söz konusu anlama ve açıklama faaliyeti, onun tek tek olguları ve görünüşleri aşarak bütüne ve nihai gerçekliğe ulaşabilmesiyle mümkün olur. O, bu çabasını bilim, felsefe, sanat ve din üzerinden gerçekleştirir. Kitabımızda bu konu birkaç makalede daha ayrıntılı açıklanmasına rağmen bu önsözümüzde biraz irdelemekte fayda var.
Felsefe, bilim, din ve sanat, birbirlerinden önemli farklılıklar gösteren dört disiplin, insanlığın düşünsel tarihi sürecinde, en azından bazılarının -en belirleyici de felsefe ve din arasındaki zıtlık- birbirleriyle çatıştığı mevcutsa da hepsinin tek bir ortak noktası vardır. Bu ortak nokta, onların varlığı ve dünyayı anlamlı kılmaya kalkışmalarından ve bunu algısal görünüşlerinin daha ötesine geçerek yapmalarından meydana gelir…”

[ad_2]

indir

Hayata Notlar & Düşünce ve Felsefe Yazıları kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Hayata Notlar & Düşünce ve Felsefe Yazıları kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın