İslam Kitapları

Nebevi Varisler 05 / İmam Zeynelabidin kitabını indir [PDF ve ePUB]

Nebevi Varisler 05 / İmam Zeynelabidin

Nebevi Varisler 05 / İmam Zeynelabidin yayını türkçedir. Nebevi Varisler 05 / İmam Zeynelabidin kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Nübüvvet silsilesinin son halkası Hz. Muhammed (sas) ile tamamlanmıştır. Allah Resulü’nün (sas) mirasına sahip çıkan âlimler; İslâm’ı farklı dil, renk ve kültürlere sahip toplumlara anlatma gayretinde olmuştur. İlmî, fikrî, siyasî, askerî vb. alanlarda İslâm dinine farklı açılardan hizmet eden bu şahsiyetler, büyük ve kutlu mirasın günümüze ulaşmasında ve İslâm medeniyetinin oluşmasında büyük rol oynamışlardır. Her birinin hayatı farklı bir örneklik teşkil eden, yaşadıkları asrın öncüleri ve Peygamber vârisleri olan bu şahsiyetlerin sayısı binleri aşmaktadır. Hepsini ayrı ayrı tanıtmak mümkün olmadığından bu şahsiyetlerin okuyucu ile buluşmasının bir başlangıcı olması niyetiyle aralarından seçilen 100 öncüyü anlatan Nebevî Vârisler projesi hayata geçirilmiştir.

 
Nebevi Vâris olarak seçilen isimlerden biri de İmam Zeynelâbidin’dir. Hz. Peygamber’in torunu ve Hz. Hüseyin’in oğlu olan İmam Zeynelabidin, Ehl-i beyt’in en önemli simalarından biridir. Ehl-i sünnet’e göre sâlih bir zat, Şîa’ya göre ise dördüncü imâmdır. 58 yıllık ömrü boyunca Müslümanlar arasında meydana gelen pek çok çatışmaya şahitlik etmek zorunda kalmıştır. Onun şahit olduğu bu çatışmalar içerisinde en önemli olanı Kerbelâ olayı’dır. Hayatı boyunca siyasî mücadele ve çekişmelerden uzak duran İmam Zeynelabidin kendisini ilme ve ibadetlere vermiştir. Dönemin en önemli ilim merkezlerinden Medine’de genç sahâbî kuşağından ve tâbiîn neslinin önemli âlimlerinden çokça istifade etmiştir. Bu sayede o, tâbiîn neslinin en büyük âlimlerinden biri olmayı başarmıştır.

indir

Nebevi Varisler 05 / İmam Zeynelabidin kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İslam Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Nebevi Varisler 05 / İmam Zeynelabidin kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak