Horasan’ın Bilim Merkezi Merv kitabını indir [PDF ve ePUB]

Horasan’ın Bilim Merkezi Merv yayını türkçedir. Horasan’ın Bilim Merkezi Merv kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Şehir adeta bir kitap gibidir. Onu kuran insan, sahip olduğu değerlerin tamamını, hatta zihinsel yapısını, bu kitabın sayfaları olan cadde ve sokaklarına yerleştirir. Mimari sistem, sivil ve dinî yapılaşma hatta sokak düzeni gibi şehir unsurlarının tamamı bu bütünlük içerisinde anlam kazanır. Dolayısıyla şehrin sahip olduğu kodların çözülmesi, ancak onun bir “metin” olarak okunması ile mümkün olur. Bu durum, şehri üreten medeniyet ile şehrin ürettiği medeniyetin keşfine de imkân sağlar. Bizi Merv tarihini incelemeye yönlendiren de işte bu tespit olmuştur. Zira özne kentlerden biri olan Merv’i tahlil etmeden, onu bütün detaylarıyla ele alıp incelemeden İslam medeniyetine dair yapılacak her türlü değerlendirme eksik kalacak, dolayısıyla bu medeniyeti tam olarak anlamak pek de mümkün olmayacaktır. Elinizdeki çalışma bu vesileyle yapılmıştır.

indir

Horasan’ın Bilim Merkezi Merv kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Horasan’ın Bilim Merkezi Merv kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın