Şehir Kitapları

İskilip Suları Hamamları ve Çeşmeleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

İskilip Suları Hamamları ve Çeşmeleri

İskilip Suları Hamamları ve Çeşmeleri yayını türkçedir. İskilip Suları Hamamları ve Çeşmeleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

İnsanların suya olan ihtiyacı ve İslamiyet’in temizliğe verdiği önem sebebiyle, bizim medeniyetimizde su aziz ve kutsal sayılmıştır. Milletimizin hayırseverleri, dini gayelerle ibadet eder gibi insanlara hizmet için su tesisleri ve çeşmeler yaptırıp vakfetmişlerdir.

İskilip’in önemli yönlerinden biri kurulduğu yerde tatlı sulara sahip olmasıdır. Dolayısı ile su İskilip’te her zaman önem kazanmıştır. Anadolu’nun ortasında zengin bir tarihe sahip olan İskilip şehrinin içilebilen ve kullanılabilen suların kaynakları, vakıf yoluyla yapılmış su suyolları, hamamları ve çok sayıda çeşmeleri vardır. Bunların tarihlerini aydınlatan arşiv belgeleri bulunmaktadır.
 

indir

İskilip Suları Hamamları ve Çeşmeleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Şehir Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İskilip Suları Hamamları ve Çeşmeleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak