İslam Kitapları

İslam Hukuku (Esas Teşkilat-Anayasa-İdare-Devletler) 3.Cilt kitabını indir [PDF ve ePUB]

İslam Hukuku (Esas Teşkilat-Anayasa-İdare-Devletler) 3.Cilt

İslam Hukuku (Esas Teşkilat-Anayasa-İdare-Devletler) 3.Cilt yayını türkçedir. İslam Hukuku (Esas Teşkilat-Anayasa-İdare-Devletler) 3.Cilt kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Esas teşkilat olarak da isimlendirilen devlet toplumsal güven ve huzurun teminatı konumundadır. Devlet siyasi fonksiyonunu yerine getirirken bireylerin temel hak ve hürriyetlerini de gözetmelidir. Bir insanın temel ihtiyaçları arasında yeme, içme, giyinme ve barınma gibi hususlar önemli bir yere işgal eder. Bu sebeple toplumsal hayatın gereği olarak insan diğer insanlarla ve başka varlıklarla ilişki içerisindedir. Buna göre insanın kendi dışındaki varlıklarla kuracağı ilişkiler ağını hukukun belirlediği düzen içerisinde sürdürmesi gerekir. Bu durum toplumsal ilişkilerin düzenlendiği hukuk alanlarını doğurmuştur. Hukukun bu alanlarda ektili olabilmesi için kamu gücüne sahip olması şarttır. Bu meselelerin irdelendiği kitapta İslam hukuku açısından devlet, anayasa, hükümet, idare, temel haklar ve sorumluluklar ile devletlerarası ilişkilere ait düzenlemelerle ilgili bilgilere yer verilmiştir. Günümüzde kamu hukuku alanında değerlendirilen söz konusu hukuk alanları daha çok kamu otoritesiyle vatandaşlar arasındaki ilişkileri konu edinmekle birlikte devletin oluşumu, kurumları, bu kurumların işleyişi, vatandaşların topluma karşı görev ve sorumlulukları ile devletin diğer devletlerle olan münasebetleri belirlenmektedir. Bu çalışmada yakın ilişkisi olan birden çok hukuk branşını bir araya toplanarak okuyucu ve araştırmacıların derli toplu bilgiye kolayca ulaşmaları amaçlanmıştır. Hukukun yaptırımlarının kaynağı olan devlet hukuk, siyaset, felsefe ve sosyoloji gibi birçok ilmi disiplinin ele aldığı temel konular arasında yer alır.Bu durum, doğal olarak, devlet olgusunun farklı bakış açılarıyla değerlendirilmesi sonucunu doğurur. Bu kitapta hukukun konusu olarak devlet olgusu üzerinde durulmuş, İslam hukukunun esas teşkilat ve tamamlayıcı unsurlarıyla ilgili nasslar ve tarihi tecrübenin ortaya koyduğu yaklaşımlar bilimsel bir yaklaşımla ele alınmıştır.

indir

İslam Hukuku (Esas Teşkilat-Anayasa-İdare-Devletler) 3.Cilt kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İslam Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İslam Hukuku (Esas Teşkilat-Anayasa-İdare-Devletler) 3.Cilt kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak