Kamu Mali Politikalarında Ekonometri Uygulamaları kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kamu Mali Politikalarında Ekonometri Uygulamaları yayını türkçedir. Kamu Mali Politikalarında Ekonometri Uygulamaları kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Kamu mali politika araçlarına ilişkin verileri kullanarak ekonometrik analiz yapmak isteyen araştırmacı ve öğrencilere, seçilmiş ekonometri paket programları olan STATA, R, Eviews, GAUSS ve WinRats ile analizlerin, en başından sonuna kadar nasıl gerçekleştirildiğinin yalın ve açıklayıcı bir dille aktarılması ve elde edilen bulguların değerlendirilmesi konusunda yol gösterici bir kaynak oluşturmayı amaçlamaktadır. Yirmi iki araştırmacının hazırladığı bu kitap, yatay kesit, zaman serisi, panel verisi kullanılarak ele alınan ve her bölümde literatürde yer alan güncel ekonometrik yöntemler ile teorik çerçeve kapsamında maliye konularının analizini içeren on dört bölümden oluşmaktadır. Ekonometri ve Maliye alanında çalışan araştırmacılarla birlikte tüm sosyal bilimler alanında faaliyet gösteren ve aynı zamanda sosyoloji, psikoloji, davranış bilimleri gibi beşeri bilimler alanındaki araştırmacılar ve öğrenciler için de faydalı bir kaynak olacaktır.

indir

Kamu Mali Politikalarında Ekonometri Uygulamaları kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Ekonomi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kamu Mali Politikalarında Ekonometri Uygulamaları kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın