Sosyoloji Kitapları

Maneviyata Duyarlı Sosyal Hizmet El Kitabı kitabını indir [PDF ve ePUB]

Maneviyata Duyarlı Sosyal Hizmet El Kitabı

Maneviyata Duyarlı Sosyal Hizmet El Kitabı yayını türkçedir. Maneviyata Duyarlı Sosyal Hizmet El Kitabı kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Sosyal bilimlerde yaşanan paradigma değişimi psikoloji ve sosyal hizmet başta olmak üzere yardım edici meslekleri etkisi altına almıştır. Bu değişim; kültürel ve bireysel farklılıklara duyarlılık ile bireyin biricikliğini kapsamaktadır. Bu bağlamda sosyal hizmet uygulamalarında müracaatçıların manevi yönleri sosyal hizmet çalışmalarına dâhil edilmeye başlamıştır.
Dünya nüfusunun yaşlanması, büyük göç dalgaları ve dezavantajlı grupların belirginleşmesi ve artması sosyal hizmetlerin çalışma alanını genişletmiştir. Bu durum, yaşanan paradigma değişimi ile birlikte ele alındığında maneviyata duyarlı sosyal hizmet uygulamalarının daha da önem kazandığını göstermektedir. Bu kitabın odak noktasını maneviyata duyarlı sosyal hizmetin kavramsal arka planı, kuramsal altyapısı ve uygulama alanındaki temel problemler oluşturmaktadır.
 
Yazarlar
Dr. Öğr. Üyesi Hıdır Apak
Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Cevat Acar
Dr. Aynur Yumurtacı
Dr. Öğr. Üyesi Deniz Işıker Bedir
Dr. Hafsa Kesgin
Dr. Öğr. Üyesi Melih Çoban
Arş. Gör. Metin Erdem
Arş. Gör. Dr. Oktay Tatlıcıoğlu
Pınar Çakıl Güney
Dr. Öğr. Üyesi Yunus Bucuka
Dr. Öğr. Üyesi Zeki Karataş

indir

Maneviyata Duyarlı Sosyal Hizmet El Kitabı kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Maneviyata Duyarlı Sosyal Hizmet El Kitabı kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak