Sanat Kitapları

Mies Van Der Rohe ve Gökdelen & Modern Mimarlığın Öncüleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Mies Van Der Rohe ve Gökdelen & Modern Mimarlığın Öncüleri

Mies Van Der Rohe ve Gökdelen & Modern Mimarlığın Öncüleri yayını türkçedir. Mies Van Der Rohe ve Gökdelen & Modern Mimarlığın Öncüleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Mies’in ilk Amerikan gökdelenlerinin yapımının üzerinden yarım yüzyılı aşkın süre geçtikten sonra da bu alanda köklü bir değişiklik gerçekleştirmiş değil. Onun, gökdelenin aşılması olanaksız arketipal kurgusunu yaptığı düşünülebilir. Yine onun eliyle gökdelen kendisini vareden koşulların en dolaysız dışavurumu olarak tanım kazanmıştır. Bu nedenle, o koşullar sürüp gittiği için, dünya metropolleri Mies prizmalarıyla dolmaya devam ediyor. Üstelik, hala o yılların temel planlama ve biçimlendirme kuralları geçerli. Bu süre boyunca değişense, yalnızca kimi üslupsal tercihlerden ibaret. Sayısız muhalifi, mimarisini ve kentsel sonuçlarını lanetle ana pek çok karşıtı bulunan bir mimarın bu da ironik intikamı olsa gerek.

indir

Mies Van Der Rohe ve Gökdelen & Modern Mimarlığın Öncüleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sanat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Mies Van Der Rohe ve Gökdelen & Modern Mimarlığın Öncüleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak