Psikoloji Kitapları

Öğrenme Psikolojisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Öğrenme Psikolojisi

Öğrenme Psikolojisi yayını türkçedir. Öğrenme Psikolojisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Biliminsanları, insanları diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerden biri, “bildiklerini diğerlerine öğretme çabası içinde olan bir canlı olmasıdır” demektedirler. Bu nedenle aslında her insan, içinde bir öğretmen taşır. Öğrenme psikolojisi, öğretmenlik mesleğine hazırlananlar ve hâlihazırda bu mesleği yapanlar için öğrenilmesi gereken en önemli üç ana konudan biridir; çünkü insanın nasıl öğrendiği, öğrenme sürecinde nelerin gerçekleştiği, öğrenme ve öğretme sürecinde nelere dikkat edildiği ve neler yapılırsa bu süreç geliştirilebileceği gibi soruların yanıtlarını aramaktadır. Öğrenme ve öğretme ilişkisine dair temel ilkeleri bilmeden yapılmaya çalışılacak öğretmenlik, insan anatomisini öğrenmeyen bir kişinin kese biçe cerrah olmaya çalışmasına benzer. Kese biçe cerrah olmaya çalışan kişi ile öğrenme ve öğretmenin ilkelerini bilmeden öğretmen olmaya çalışan kişi arasında önemli bir fark vardır: Cerrah olmaya çalışanın zarar verebileceği canlı sayısı, öğretmen olmaya çalışandan çok daha az olacaktır.
Bu kitapta öğrenme psikolojisinin temel kavramlarını işleyerek öğretmen olmaya çalışanlara, öğretmen olanlara ve aslında yukarıda da bahsettiğim gibi, insanın temel özelliklerinden biri olan başkalarına da öğretme çabasını taşıyan herkesin kendilerini geliştirme uğraşlarına katkı sağlamaya çalıştım. Bunun yanı sıra, günlük yaşamda özellikle yaymaca (propaganda) ve yönlendirme (satış) çalışmalarında öğrenme psikolojisinin kavramlarının nasıl kullanıldığını da gösterdim. Kitapta aşağıdaki soruların yanıtlarını ve daha fazlasını bulacaksınız:
• İnsanlar niye parfüm kullanır?
• Kumar bağımlılığından kurtulmak neden güçtür?
• İnsanları bir iş yapmaya güdülemek için neler yapabilirsiniz?
• Nasıl biliminsanı gibi düşünebilirsiniz?  
• Üstün başarılı insanlar neden güdülenme için iyi örnekler değillerdir?
• Toplumun önüne ne tür örnekler, niye konur?
Herkese iyi okumalar…

indir

Öğrenme Psikolojisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Psikoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Öğrenme Psikolojisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak