Tarih Kitapları

Perapolis & Osmanlı Polis Tarihini Yeniden İnşa Denemesi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Perapolis & Osmanlı Polis Tarihini Yeniden İnşa Denemesi

Perapolis & Osmanlı Polis Tarihini Yeniden İnşa Denemesi yayını türkçedir. Perapolis & Osmanlı Polis Tarihini Yeniden İnşa Denemesi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Osmanlı polis tarihine ilişkin yapılan çalışmaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Teşkilatın merkezdeki yapılanma ve faaliyetlerine ilişkin söylenecek yeni sözler kalmadığını düşünen genç araştırmacılar genellikle yürüttükleri tez çalışmaları kapsamında son dönem Osmanlı polisinin taşradaki oluşum ve gelişimine odaklanma yahut polisle alâkalı daha özel konulara yönelme eğilimindedirler. Her bir çalışmanın takdire şayan bir emeğin mahsulü olduğu muhakkaktır. Ancak bahsedilen çalışmalara tarihî temel teşkil etmek amacıyla istifade edilen eserlerin kuvvetli bir tadilata, hatta bazılarının tamamıyla yıkılmaya muhtaç oldukları gözlemlenmiştir. 
Dikkat çekilen ve içerisinde yüksek dozda iddia barındıran gözlemin arka planında bazı ilgi çekici profiller üzerinden Osmanlı polisinin sosyal ve meslekî yaşantısına ilişkin bir çalışma gerçekleştirmek yönünde beliren bir istek bulunmaktadır. O istek istikametinde koyulduğumuz yolun sonu Osmanlı polisinin başlangıcına çıkmıştır.

indir

Perapolis & Osmanlı Polis Tarihini Yeniden İnşa Denemesi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Perapolis & Osmanlı Polis Tarihini Yeniden İnşa Denemesi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak