Tarih Kitapları

Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri

Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri yayını türkçedir. Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Rus İmparatorluğu’nun 17.-19. yüzyıllar arasında siyasi sebeplerden dolayı sürgünle cezalandırdığı kişilerin duraklarından birisi de Türk nüfusun yoğunlukta olduğu Kazan şehridir. Doğu Avrupa ve Orta Asya tarihi konularındaki çalışmalarıyla tanınan Yakov Yakovleviç Grişin’in kaleme aldığı Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri başlıklı bu kitap, sürgün cezalarını Kazan ve havalisinde geçirmek zorunda kalan Leh grupların özel olarak Kazan ve genel anlamda Rusya hakkındaki siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel gözlemlerini anlattıkları günlükler temel alınarak yazılmıştır.
 
Ruslar ve Tatarların haricinde, Kazan ve Kazan yurduna dair “üçüncü bir göz” olarak görülebilecek Polonyalı sürgünlerin günlük ve anılarında vermiş oldukları bilgiler, bize, bilhassa Rus araştırmacılar tarafından kaleme alınmış olan eserlerde verilen malumatın mukayese edilmesi fırsatını sunması hasebiyle oldukça önemlidir. Grişin’in günlüklere ek olarak kitaba dahil etmiş olduğu gravürler, tablolar, fotoğraflar ve haritalar; günlüklerde anlatılan yerlerin ve olayların okuyucu tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlıyor.

indir

Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Polonyalı Sürgünlerin Gözüyle Kazan ve Kazan Türkleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak