Sosyoloji Kitapları

Sınıf, Cinsiyet, Eşitsizlik kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sınıf, Cinsiyet, Eşitsizlik

Sınıf, Cinsiyet, Eşitsizlik yayını türkçedir. Sınıf, Cinsiyet, Eşitsizlik kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Madeleine Vincent’in, 1970’lerde Fransa’da kadınların karşılaştığı ekonomik ve sosyal sorunları derinlemesine inceleyen bu önemli eseri, kadınların maruz kaldığı ekonomik eşitsizliklerin ve cinsiyet temelli ayrımcılığın, sınıf çatışmasıyla nasıl birleştiğini ve nasıl bir mücadele alanı oluşturduğunu anlamamızı sağlıyor.
Fransa’da geçmişten günümüze kadınların yaşadığı zorlukları anlatırken, özellikle 1970’lerdeki dönemi odak noktası haline getiren yazar, bu dönemde kadınların ekonomik ve sosyal açıdan nasıl ayrımcılığa maruz kaldığını cesurca ele alıyor.
Kitap, Fransız Komünist Partisi’nin kadınların kurtuluş mücadelesine olan katkılarını, kadın hareketine sağladığı desteği ve bu mücadeledeki rolünü anlatırken, sosyalizmin kadınların özgürlüğü ve eşitliği için bir çözüm olduğunu vurguluyor. Sosyalizmin kadınların sınıf ve cinsiyet temelli sorunlarına çözüm getirebilecek potansiyele sahip olduğunu savunan Madeleine Vincent, bunu sosyalist ülkelerdeki örneklerle destekliyor.
Sınıf, Cinsiyet, Eşitsizlik, kadın mücadelesinin sorunlarını açık bir şekilde ele alırken, Marksist bir vizyonla kadınların hakları için nasıl bir mücadele verilebileceğini inceliyor. Bu kitap, sınıf ve cinsiyet eşitsizliklerinin kesiştiği noktada nasıl bir mücadele verilebileceğine dair ilham verici bir rehber görevi görüyor.

indir

Sınıf, Cinsiyet, Eşitsizlik kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sınıf, Cinsiyet, Eşitsizlik kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak