Robotların Yükselişi & Yapay Zeka ve İşsiz Bir Gelecek Tehlikesi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Robotların Yükselişi & Yapay Zeka ve İşsiz Bir Gelecek Tehlikesi yayını türkçedir. Robotların Yükselişi & Yapay Zeka ve İşsiz Bir Gelecek Tehlikesi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Martin Ford’un Robotların Yükselişi’nde belgelediği üzere, teknolojinin işleri birer birer mideye indiren koca ağzı artık en yüksek eğitimi ve mahareti gerektiren işleri bile tehdit eder hale geldi. İnsanlar robot teknolojisinin doğurmakta olduğu sonuçları şimdiden üzerlerinde hissetmeye başladılar. Kitapta bunlar çok ustaca anlatılmış.” — BARBARA EHRENREICH, New York Times Book Review
“Duru, kapsamlı ve korkusuz… Robotların Yükselişi uzun zamandır tartışılan bir konuya paha biçilmez katkılar sağlıyor.” – LOS ANGELES TIMES
“Çok iyi araştırılmış bir kitap. Ve insanın huzurunu kaçıracak derecede ikna edici.” – FINANCIAL TIMES
 
Geleceğin meslekleri neler? Ne kadar sayıda iş olacak? Peki bu işlere kimler sahip olacak? Teknoloji hızlanıp da makineler kendi başlarının çaresine bakmayı öğrendikçe, daha az sayıda insana ihtiyaç olacak. Yapay zeka daha şimdiden pek çok “iyi iş”i gereksiz hale getirdi bile: Yardımcı avukatlar, gazeteciler, ofis çalışanları, hatta bilgisayar programcıları bile yerlerini yavaş yavaş robotlara ve zeki yazılımlara bırakıyorlar. İlerleme sürdükçe mavi ve beyaz yaka işler buharlaşıp uçacak; orta sınıf aileler sıkıştıkça sıkışacak. Gittikçe artan aile masrafları da cabası. Bilgi teknolojisi sayesinde bazı şeyler ucuzlasa da, özellikle eğitim ve sağlık sektörleri bu dönüşümden nasiplerini almadılar ve büyük masraf kapısı olmayı sürdürüyorlar. Bunun sonucunda muazzam bir işsizlik ve eşitsizlik dalgası yükselebilir, hatta bizzat tüketici ekonomisi çökebilir.
İşçilere daha iyi eğitim vermek gibi eskiden teknolojik yıkıma deva olmuş çözümler de bundan böyle işe yaramayacak. Gelecek büyük çaplı refah mı, yoksa korkunç bir eşitsizlik ve ekonomik güvensizlik mi getirecek? Bu sorunun cevabını bugün verip rotamızı belirlemek zorundayız. Robotların Yükselişi teknolojinin hızlanmasının bizim ve çocuklarımız için doğuracağı ekonomik sonuçları anlamamız için zorunlu okuma kitabı niteliğinde.

indir

Robotların Yükselişi & Yapay Zeka ve İşsiz Bir Gelecek Tehlikesi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Ekonomi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Robotların Yükselişi & Yapay Zeka ve İşsiz Bir Gelecek Tehlikesi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

“Robotların Yükselişi & Yapay Zeka ve İşsiz Bir Gelecek Tehlikesi kitabını indir [PDF ve ePUB]” üzerine bir yorum

  1. Robotların Yükselişi Yapay Zeka ve İşsiz Bir Gelecek Tehlikesi kitabını tüm uğraşlara rağmen indiremedim. Lütfen yardım eder misiniz?

    Yanıtla

Yorum yapın