Sabina Spielrein & Psikanalizin Unutulmuş Öncüsü kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sabina Spielrein & Psikanalizin Unutulmuş Öncüsü yayını türkçedir. Sabina Spielrein & Psikanalizin Unutulmuş Öncüsü kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Sabina, 19 yaşında tedavi görmesi için Burghölzli Kliniği’ne getirildi. Carl Gustav Jung’un hastasıydı. Aralarındaki ilişki zamanla öylesine tutkulu bir hal aldı ki çifte dair aşk hikayeleri dilden dile dolaşmaya başladı. İkilinin Freud’la olan yazışmaları ise ilişkinin boyutunu bambaşka bir noktaya taşıyordu.
Fakat Sabina’yı önemli kılan şey bu ilişki değil.
Kendisi psikanaliz alanında doktora tezi yazan ilk kadındır. Jung’un, eserlerinde tıkandığı bir yer olduğunda meselenin çözümü için ona referans verdiğini görürsünüz. Sistematik yazarların psikanaliz terminolojisine kattığı bazı kavramları ve anlayışları Spielrein’ın yazılarında nüve halinde sezersiniz. Yazışmalar ve daha önce yayımlanmamış günlükler ile makalelerden oluşan bu kitap, Sabina Spielrein’ın psikanaliz tarihindeki yerine ve çığır açan öncü düşüncelerine ışık tutmaktadır.

indir

Sabina Spielrein & Psikanalizin Unutulmuş Öncüsü kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Psikoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sabina Spielrein & Psikanalizin Unutulmuş Öncüsü kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın