Sümerlerin Kurnaz Tanrısı Enki kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Sümerlerin Kurnaz Tanrısı Enki yayını türkçedir. Sümerlerin Kurnaz Tanrısı Enki kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Sümerlerin Kurnaz Tanrısı Enki, dünyanın eski edebiyatından yapılan bir çeviriler kitabıdır. Güney Mezopotamya’da kurulmuş kadim Sümer Enki’yi, panteonun en yüksek derecesini oluşturan dört tanrı ve tanrıçadan biri olarak kabul ederdi. Sümer’in en önemli mitleri Enki üzerinde yoğunlaşmıştır. Enki yaratıcı bir tanrıydı; ana tanrıçayla birlikte Sümerlerce bilinen evrenin büyük bölümüne biçim vermiştir. Aynı zamanda bir bereket figürüydü ve kozmosun düzenli işleyişini sağlayan “özler” ve “kaderler”e hakim olduğu düşünülürdü. Yaratılan her şeyin adını bildirir, yazgıları belirler; değerli me’lerin yöneticisi ve dağıtıcısıdır; denizlerin ve ırmakların neşesi ve dehşetidir; ülkenin efendisi ve bütün ülkelerin babasıdır. Hepsinin ötesinde emirleri sorgulamayandır. Enki, tanrıların çok akıllı, her şeyi bilen önderi, bilge bir danışma, değerli bir dost ve gönenç ve başarılar için dirimsel her şeyi sağladığı insanlığın cömert velinimeti olarak yüceltilmiş ve övülmüştür.

[ad_2]

indir

Sümerlerin Kurnaz Tanrısı Enki kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sümerlerin Kurnaz Tanrısı Enki kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın