Tarih Kitapları

Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822)

Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) yayını türkçedir. Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Müellifimiz Ahmed Müfid Efendi’nin hayatı hakkında herhangi bir bilgimiz bulunmamakla birlikte kendi aktarımlarına göre Tepedelenli Ali Paşa’nın kız kardeşi Şehnisa Hanım’ın, ikinci eşi Selman Bey’den olan Adem Bey’in oğlu Melik Paşa’nın torunudur. Günümüzde Berat ili sınırları içerisinde kalan Baçkë’da kaleme aldığı eserini ilk olarak Mısır’da yayımlanmış, ardından Osmanlı topraklarında düşünce özgürlüğünün yayılmasıyla ikinci baskısını İstanbul’da yapmıştır.

Osmanlı Devleti’nin ünlü vezirlerinden Yanya Valisi Tepedelenli Ali Paşa’nın hayatını konu edinen birçok seyyah ve tarihçinin olduğunu belirten müellifimiz bu kaynaklardan kısaca bahsederek yabancı yazarlar tarafından kaleme alınan eserlerin taraflı bir bakış açısıyla yazıldığını belirtmektedir. Osmanlı tarihçileri arasında ise doğrudan Ali Paşa’nın hayatını konu edinen bir yazar bulunmamakla birlikte Tepedelenli Ali Paşa’nın hayatına oldukça geniş bir şekilde yer vermiş olan Ahmet Cevdet Paşa’nın on iki ciltlik “Tarih-i Cevdet” adlı eseri de bu alanda müellif tarafından yetersiz görülmüştür. Konu hakkında çeşitli dillerde yazılmış eserleri etraflıca incelediğini belirten Ahmed Müfid Efendi, atası olan Tepedelenli Ali Paşa’nın hayatını doğru bir şekilde aktarma gayesiyle okuduğunuz eseri kaleme alma gereği duymuştur.

indir

Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak