Yazılar / Orhan Veli kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Yazılar / Orhan Veli yayını türkçedir. Yazılar / Orhan Veli kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Yazılar, Garip akımının kurucularından Orhan Veli’nin çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış yazılarını ve söyleşilerini bir araya getiriyor. 

Sanatçı merakı ve aydın sorumluluğuyla kaleme aldığı ironik, esprili ve sözünü sakınmayan yazılarında Orhan Veli, çağdaşı yazarların eser ve tutumlarından memleketin kültür sanat gündemine, siyasi gelişmelerden dil devrimine kadar pek çok farklı konuyu tartışıyor. Üstelik kendi ülkesi sınırları içinde kalmıyor, başka dillerin kuşağını etkileyen sanatçılarına da uzanıyor. Okur o günlerin çalkantılı siyasi ve edebi havasını teneffüs ederken bir yandan da Ahmet Haşim, Cahit Külebi, Attila İlhan, Sait Faik, Muzaffer Tayyip Uslu, Paul Eluard, Philippe Soupault, Apollinaire, Picasso gibi isimlerin sanat dünyasında geziniyor.

Yazılar, Orhan Veli’nin, yazılarında da şiirinde olduğu kadar cesur ve ilham verici olduğunu gösteren bir garip kitap.
 

[ad_2]

indir

Yazılar / Orhan Veli kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Edebiyat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Yazılar / Orhan Veli kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın