Felsefe ve Düşünce Kitapları

Yunan Felsefe Tarihi 1.Cilt & Sokrates Öncesi İlk Filozoflar ve Pythagorasçılar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Yunan Felsefe Tarihi 1.Cilt & Sokrates Öncesi İlk Filozoflar ve Pythagorasçılar

Yunan Felsefe Tarihi 1.Cilt & Sokrates Öncesi İlk Filozoflar ve Pythagorasçılar yayını türkçedir. Yunan Felsefe Tarihi 1.Cilt & Sokrates Öncesi İlk Filozoflar ve Pythagorasçılar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Elinizdeki cilt, Thales’ten  Aristoteles’e altı kitaplık  bir  Yunan felsefesi tarihinin ilk kitabıdır. Cambridge Üniversitesi’nin  ısmarlanan dizi W. K.C. Guthrie tarafından yaklaşık yirmi yılda tamamladı.Dizinin bu ilk kitabında, yazar gayet kapsamlı ama bir o kadar duru bir anlatımla Thales’ten başlayarak Miletos Okulu’nu ve ilk Pythagorasçılığı ele alıyor; Alkmaion ve Ksenophanes gibi -pek de ünlü olmayan- iki ilginç düşünüre değindikten sonra,en az ikisi kadar karanlık bir düşünürle sözü bağlıyor: Ephesoslu Herakleitos.
 
 
Dizideki altı kitabın başlıkları şunlar:
 
I – Sokrates Öncesi İlk Filozoflar ve Pythagorasçılar
II – Sokrates Öncesi Gelenek: Parmenides’ten Demokritos’a
III – Beşinci Yüzyıl Aydınlanması: Sofistler ve Sokrates
IV – Platon’un Hayatı ve Diyalogları: Erken Dönem
V – Platon’un Geç Dönemi ve Akademeia
VI – Aristoteles: Bir Buluşma

indir

Yunan Felsefe Tarihi 1.Cilt & Sokrates Öncesi İlk Filozoflar ve Pythagorasçılar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Yunan Felsefe Tarihi 1.Cilt & Sokrates Öncesi İlk Filozoflar ve Pythagorasçılar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak