Hobi Kitapları

Zamansız Mutfak & Mutfağın Kalbindeki Mazi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Zamansız Mutfak & Mutfağın Kalbindeki Mazi

Zamansız Mutfak & Mutfağın Kalbindeki Mazi yayını türkçedir. Zamansız Mutfak & Mutfağın Kalbindeki Mazi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Kültür terimi, toplum yaşamındaki birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlardan birisi de, insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gereksinim duyduğu yiyecek tüketimidir. İnsanoğlunun varoluşundan günümüze kadar sürdürdüğü yiyecek ihtiyacını karşılama çabası, toplumlara has bir beslenme tarzının, yani “Beslenme/Mutfak Kültürü”nün oluşmasını sağlamıştır.
 
Doğal, tarihi, ekonomik, kültürel yapı, nasıl bir diğer oluşumu etkilemekte ise, “Beslenme/Mutfak Kültürü” de bu yapılardan etkilenmektedir.
Gazi Üniversitesi’nde öğrencim olan sevgili Gülşen Yegen’i, yaşanmış yıllarının mutfak kültürünü yansıtan, belgesel niteliğindeki Zamansız Mutfak kitabının bilim dünyasına, o bölgenin kültürel değerlerinin korunmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunacağı düşüncesi ile kutluyorum.
 
Dr. Samiye Erdoğan
 
Zamansız Mutfak, sadece bir yemek kitabı değil. Aynı zamanda coğrafyamızın çok kültürlü zenginliğini anlatan, hiç bitmeyecek kadim hatıraların kalbine odaklanan bir dönem kitabı…
Eser, mimariden sofraya, eğitim sisteminden insan ilişkilerine, kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizden sanata, yaşanmışlıkların en samimi gülümsemesiyle bizleri selamlayan, güzel anılara açılan bir kapı.
Tek tek deneme ve “mutlaka tadına bakma” isteği uyandıran bu lezzetler, belki de mutfakta çalan bir radyoda Cemal Reşit Rey’in Bir İstanbul Türküsü Üzerine Çeşitlemeler’i eşliğinde okuruyla sofrasında buluşabilir.
Ayşen Baloğlu

indir

Zamansız Mutfak & Mutfağın Kalbindeki Mazi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Hobi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Zamansız Mutfak & Mutfağın Kalbindeki Mazi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak