Siyaset Kitapları

Uluslararası Kamu Politikaları & Kavram, Teori, Aktörler, Uygulamalar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Uluslararası Kamu Politikaları & Kavram, Teori, Aktörler, Uygulamalar

Uluslararası Kamu Politikaları & Kavram, Teori, Aktörler, Uygulamalar yayını türkçedir. Uluslararası Kamu Politikaları & Kavram, Teori, Aktörler, Uygulamalar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Küreselleşmenin dünyayı küçük bir köye dönüştürmesiyle birlikte ulusal hükûmetleri aşarak küresel boyuta taşınan politika belirleme ve karar verme süreçleri uluslararası kamu politikalarının önemini daha da artırmıştır. Küresel aktörler ile birlikte küresel ölçekte politika belirlemenin gerekliliği ve hatta zorunluluğu hükûmetlerin öncelikli konuları arasında yer almıştır. Bu çalışmada, uluslararası kamu politikaları, “kavram, teori, aktörler ve uygulamalar” çerçevesinde farklı boyutlarıyla birlikte ele alınmaktadır. Birinci bölümde; kavramsal analizle birlikte anahtar kavramlardan söz edilerek kamu politikası analizi üzerinde durulmuş, uluslararası sosyoekonomik politikalar bağlamında uluslararası kamu politikaları incelenmiş ve küresel ölçekte değişen ve dönüşen kamu politikaları incelenmiştir. İkinci bölümde; uluslararası kamu politikalarının öznesi aktörler alınmış uluslararası kuruluşlar, uluslararası sivil toplum kuruluşları ve uluslararası şirketlerin politika belirleme sürecindeki rolleri üzerinde durularak hükûmetlerin nasıl etkilendiği ele alınmıştır. Üçüncü ve son bölümde ise uygulamalara yer verilerek uluslararası kamu politikalarının siyasi katılımın artırılmasında, demokrasinin yaygınlaştırılmasında, sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasında, çevresel duyarlılığın artırılmasında, yaşam kalitesinin iyileştirilmesinde ne denli etkin bir rol oynadığı örnekler çerçevesinde ele alınmıştır.
Uluslararası kamu politikalarını farklı üniversitelerden akademisyenlerin ve farklı kurumlardan uzmanların hemen hemen her yönüyle tartışarak kaleme aldıkları yirmi üç değerli çalışmadan oluşan bu eser, Covid-19 gibi küresel bir salgın döneminde çalışılmasıyla daha da anlam kazanmakta, ele alınan konularla birlikte uluslararası kamu politikalarının önemini irdeleyen somut bir çalışma olarak literatüre önemli bir katkı sağlamakta ve kamu politikaları alanı ile ilgilenenler başta olmak üzere tüm disiplinlerde araştırmayı seven ve literatüre katkı sağlamayı hedefleyen araştırmacılara ilham verecek bir kaynak olarak alanda yerini almaktadır.

Prof. Dr. Hacer Tuğba EROĞLU

indir

Uluslararası Kamu Politikaları & Kavram, Teori, Aktörler, Uygulamalar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Uluslararası Kamu Politikaları & Kavram, Teori, Aktörler, Uygulamalar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak